Δείτε τα σεμινάρια της περσινής ΝΑΤΕΧ. Τα φετινά θα ανακοινωθούν 1 μήνα πριν την έναρξη

ΑΙΘΟΥΣΑ B
19:00-20:00 Θωμάς Πετρόχειλος “Tα φυσικά προσόντα του κυνηγόκυλου και η επιλογή των γεννητόρων»

ΣΑΒΒΑΤΟ 2η ΑΠΡΙΛΙΟΥ

ΑΙΘΟΥΣΑ A
11:00 – 12:00, Νικόλας Κουβαράς, Ψυχολογική προσέγγιση στην Άπνοια
13:00 – 14:00, Μάρκος Βιδάλης, Shore Jigging. O Μάρκος απαντάει στις ερωτήσεις σας.
15:00 – 16:00, Μανώλης Λαούτατζης, Casting, Τροποποιώνταςτον εξοπλισμό μας
17:00 – 18:00, Μανώλης Γιάνκος, ΥΠΟΒΡΥΧΙΟ ΚΥΝΗΓΙ, Ανοιχτή Συζήτηση με το κοινό
18:00 – 19:00, Γιάννης Σιδέρης, ΥΠΟΒΡΥΧΙΟ ΚΥΝΗΓΙ, Ανοιχτή Συζήτηση

ΑΙΘΟΥΣΑ B
11:00 – 12:00, Δημήτρης Τώρας, Εισαγωγή στη τεχνική του Slow Pitch Jigging
13:00 – 14:15, Renzo Mazzarri, ΥΠΟΒΡΥΧΙΟ ΚΥΝΗΓΙ, Ανοιχτή Συζήτηση
15:00 – 16:00, Βασίλης Γκαρούτσος, Μοντέρνες Τεχνικές Εξίσωσης
17:00 – 18:30, ΜΟΦΣ/Δήμος Αλοννήσου, 11η Πανελλήνια Συνάντηση Ομίλων Φουσκωτών
19:15 – 20:15, Παρουσίαση της Εθνικής Ομάδας Υ/Κ για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα στη Σύρο.

ΚΥΡΙΑΚΗ 3 ΑΠΡΙΛΙΟΥ

ΑΙΘΟΥΣΑ Α
11:00 – 13:00, ΠΕΒΕΚΕ, Γενική Συνέλευση
13:00 – 14:00, Ρομπέρτο Κάλιτς, Το υποβρύχιο κυνήγι ως έκφραση
14:00 – 15:00, Θόδωρος Ρατζώνης/Δημήτρης Σφαλτός, Εγγλέζικο, Νέα αξεσουάρ, Εξειδικευμένα παράμαλλα, Μαλάγρες
15:00 – 16:00, Κώστας Αργυράκης/Θόδωρος Ρατζώνης, Εισαγωγή στη τεχνική πλαστικοποίησης βαριδιών & αξεσουάρ ψαρέματος
16:30 – 17:30, Αντώνης Λαγουταρέλης, Τηλεκατευθυνόμενα βαρκάκια & η χρήση τους
18:00 – 19:00, Βασίλης Ζωνομέσης, ΥΠΟΒΡΥΧΙΟ ΚΥΝΗΓΙ, Μεγάλα όπλα, Μεγάλα θηράματα
19:30 – 20:30, Χριστόφορος Ζάβρας, Heavy Casting, ο Χριστόφορος απαντάει στις ερωτήσεις σας

ΑΙΘΟΥΣΑ Β
11:00 – 12:00 Riccardo Molteni, Βαθύ Ψάρεμα Φυσική & Ψυχολογική προετοιμασία
12:30 – 14:00, Νίκος Αυγερινός, ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΑ, Πως μπορούμε να καταλάβουμε τον χαρακτήρα ενός σκύλου.
17:00 – 18:00 Giacomo De Mola, Υποβρύχιο Κυνήγι, Beyond 40m
19:30 – 21:00, Scuba Diving, Εξερεύνηση της πηγής Σίντζι στην Αρκαδία

ΔΕΥΤΕΡΑ 4 ΑΠΡΙΛΙΟΥ

ΑΙΘΟΥΣΑ Α
17:00 – 18:00, Σπύρος Ασπρογέρακας, Τύποι Αρβυλών & χρήση καθενός από αυτούς.