Η ΣΕΛΙΔΑ ΜΕ ΤΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 31η ΜΑΡΤΙΟΥ

ΑΙΘΟΥΣΑ Α’ –

ΑΙΘΟΥΣΑ B’
18:00-19:00  Α. Κωστανάσιος: «Βέργα ταιτής, απο την ουρά έως τη μύτη»

ΣΑΒΒΑΤΟ 1η ΑΠΡΙΛΙΟΥ

ΑΙΘΟΥΣΑ A’
11:00-12:00 Μπάμπης Αιγινήτης: «Η εκπαίδευση στη σκοπευτική τεχνική»
17:00-18:00 Μάρκος Βιδάλης: «Γνωριμία με το Beach Spinning»
18:30-19:30 Τελετή βράβευσης Εθνικών Ομάδων Υποβρύχιας Αλιείας & Σκοποβολής
20:00-21:00 Μάϊκ Ιωαννίδης «Το LRF και οι βασικές κατηγορίες του»

ΑΙΘΟΥΣΑ B’
11:00-12:00 Τ. Γκάρτσεβιτς: «Ο πρώτος μου αγώνας υπ. αλιείας»
12:00-13:00 Ν. Βερώνης: «Ο ρόλος της πρόληψης στους μυοσκελετικούς τραυματισμούς του ψαροτουφεκά»
13:00-14:00 Α. Μπέκας: «Διαχείρηση της δυναμικής των ψαροτούφεκων»
14:00-15:00 Ν. Νικολάου: «Ψαροτούφεκο: Η μέθοδος»
15:00-16:00 Α. Κωστανάσιος: «Τρόχισμα & δέσιμο ελαστικών»
16:00-17:00 Γ. Καββαδίας:  «Κατακτώντας την 3η θέση σε ένα Παγκόσμιο Πρωτάθλημα»
17:00-18:00 Α. Κουτσούρης: «Μετατροπή συμβατικού όπλου σε Roller»

ΚΥΡΙΑΚΗ 2 ΑΠΡΙΛΙΟΥ

ΑΙΘΟΥΣΑ Α’
11:00-12:00, Γιώργος Καλαντζής: «Ο κυνηγετικός σκύλος στην Ελλάδα»
12:00-13:00, 12η Πανελλήνια Συνάντηση Ομίλων Φουσκωτών Σκαφών στη Λέσβο
13:00-14:00, ΕΟΜΟΦΣ: «Πρόταση για πλήρη κάλυψη ασφάλισης ρυμούλκησης σκαφών»
15:00-16:00, Γιάννης Κιρκιμπολάκης: «Shore – Slow για πρώτη φορά στην Ελλάδα»
16:00-17:00, Μανώλης Λαούτατζης: Surfcasting: Νέα μυστικά στο προσκύνιο
17:00-18:00, Χριστόφορος Ζάβρας: «10 λόγοι που χάνουμε τα ψάρια»
19:30-20:30, Νίκος Αυγερινός: «Η Eκπαίδευση του κυνηγόσκυλου από τον ερασιτέχνη κυνηγό»

ΑΙΘΟΥΣΑ Β’
11:00-12:00  Α. Χατζηπροδρόμου: «10 βασικοί παράμετροι στο ρηχό ψάρεμα»
12:00-13:00  Β. Καλογερόπουλος: «Εισαγωγή στο άθλημα της υποβρύχιας σκοποβολής»
13:00-14:00  Δ. Κούμουλος: «Ξηρή προπόνηση»
14:00-15:00  Α. Κωστανάσιος: «Η ζώνη μασσαλίας & η κατασκευή της»
15:00-16:00  Χ. Σημάτης: «Κυνηγώντας ψάρια ρεκόρ»
16:00-17:00  Τ.  Χαλαρης: «Αναζητώντας τους νέους παγκόσμιους πρωταθλητές»
17:00-18:00  B. Zωνομέσης: «Το πρώτο μου θήραμα πάνω από 50 kg»
18:00-19:00  Γ. Βασιλείου: «Σύρος, το χρονικό ενός χρυσού μεταλλίου»

ΔΕΥΤΕΡΑ 3 ΑΠΡΙΛΙΟΥ

ΑΙΘΟΥΣΑ Α’

ΑΙΘΟΥΣΑ Β’
17:00-18:00  Ρ. Κάλιτς: «Ο σημαντικότερος αγώνας μου»
18:00-19:00  Α. Κωστανάσιος: «Επισκευή carbon λεπίδας»